4 Mevsim 4 Bileşen

Merak Edilenler

Türkiye’nin ilk ve en fazla kullanılan beta glukanını geliştiren İmuneks Farma’nın geliştirdiği Micro-Glucan, Mikronize Beta Glukan İçeren Takviye Edici Gıdadır. İlaç Değildir.

Micro-glucan Plus ise Mikronize Beta glukana ek olarak, Çinko, C ve D vitamini eklediğimiz yeni formumuzdur.

Beta-Glukan, ekmek mayası hücre duvarından ekstrakte edilen basit bir polisakkaritdir. Her Beta Glukan aynı değildir. Bağışıklık sistemi için, etkinliği kanıtlanmış Beta Glukan 1,3/1,6 bağ yapısı olan Beta Glukandır. Beta Glukan’ın miktarı değil, partikül büyüklüğü önemli denilebilir. Çünkü doğru etkiyi gösterebilmesi için Beta Glukan partikül büyüklüğünün 10 mikrondan küçük olması gerekir.

Mikronize olması vücudun beta glukandan yararlanabilmesi için çok önemlidir. İmuneks farma tarafından üretilen her beta glukan içeren ürün gibi mikronize olduğu kanıtlamıştır.

Beta-Glukan FDA (ABD Gıda ve İlaç İdaresi) tarafından GRAS kategorisinde değerlendirilen bir beslenme desteğidir. GRAS “Generally Recognized As Safe” in baş harflerinden oluşur. Anlamı “Genel Olarak Emniyetli Olduğu Kabul Edilen”dir. Bu tanım, bu kategorideki maddelerin besin ve beslenme desteği ürünlerde kullanımının emniyetli olduğunu, yan etki veya toksik etkilerinin bulunmadığını ifade eder.

Beta-Glukan’ın bildirilen herhangi bir yan etki veya toksik etkisi yoktur. Beta-Glukan detaylı toksisite çalışmaları yapılmış tamamen doğal bir maddedir. ABD’de Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından “genel olarak emniyetli” kategorisinde tanımlanan (Generally recognized as safe – GRAS) bir beslenme desteğidir. Bildirilmiş herhangi bir yan etkisi veya toksisitesi yoktur.

Kullanılmaması gereken herhangi bir durum saptanmamıştır. Eğer kronik bir hastalığınız varsa kullanım öncesinde doktorunuza danışınız.

Beta-Glukanın bildirilen herhangi bir yan etki veya toksik etkisi yoktur.
ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından GRAS(Genel Olarak Emniyetli) kategorisinde değerlendirilen Beta-Glukanın bildirilen herhangi bir yan etki veya toksik etkisi yoktur.

Beta-Glukanın diğer ilaçlarla birlikte kullanıldığında herhangi bir etkileşime girdiği bugüne kadar bildirilmemiştir.

Hayır, kullandığınız sürece etkisi olur, bağımlılık yapmaz. Etkisini vücudun savunma sisteminde görevli hücreleri (makrofajları) aktivite ederek yapar, bu hücrelerin ömrü 2-3 gündür. Beta-glukan kullanılmadığında bu etki de ortadan kalkmış olur.

Evet, doğada birçok lif (çavdar, yulaf) ve mantar yapısında bulunmasına karşın saf halde olmadığından (altın madeni de toprakta bulunur ama işlenmesi gerekir) aynı etkiyi vermez, saflaştırılması gerekmektedir. Ancak saflaştırıldığı durumda klinik olarak etkili bir cevap alınabilir.

Micro Glucan ve Micro glucan Plus  sadece eczanelerde satılır.

Micro glucan Plus, Mikronize Beta Glukan, Çinko, C ve D Vitamini İçerir.

Mikronize Beta Glukan

İmuneks Farma Farkıyla

Yararlılık

Partikül büyüklüğü vücudun kullanabileceği boyuttadır.

Yeterlilik

Günlük ihtiyacı karşılayacak yeterliliktedir.

Güvenilirlik

İlk ve En çok satılan Beta Glukan üreticisi İmuneks Farma'dan.

Neden Mikronize Beta Glukan?

Beta Glukan’ın mikronize olması, vücudun beta glukandan yararlanabilmesi için çok önemlidir. İmuneks Farma tarafından üretilen her beta glukan içeren ürün gibi Micro-Glucan’ın mikronize olduğu kanıtlamıştır.

eczacınıza danışınız

4 Mevsim, 4 Bileşen

Micro-glucan Plus, Mikronize Beta glukan 1,3/1,6, Çinko, C ve D vitamini içeren Takviye Edici Gıdadır.

Etken Madde

Günlük Alım Dozu

Miktar

1 kapsül

BRD*

Beta Glukan (1,3 / 1,6)

10 mg

Vitamin D

25 µg (1000 IU)

%500

Vitamin C

350 mg

%437,5

Çinko

10 mg

%100

*Beslenme Referans Değeri

İletişim Bilgileri

İmuneks Farma İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Engin Pak İş Merkezi
Prof. Dr. Bülent Tarcan Cad.
No:5 34349 Gayrettepe/Beşiktaş/İstanbul/Türkiye

Önemli Uyarı

Bu sitedeki bilgiler hekim veya eczacıya danışma yerine geçmez.